درباره دروتات

دروتات در اوستا به معنی داروی جاودانگی ( جادوی جاودانگی ) در دو بخش درو (Darow) به معنی درستی ، سلامتی ، جاودانگی و تات (Tat) به معنی دارو و جادو آمده است.

مفهوم کلمه دروتات در کتاب تاریخ پزشکی ایران و جهان اسلام، تألیف روانشاد دکتر محمود نجم آبادی به کوشش دکتر حسین حاتمی در جلد اول صفحه 110 اشاره و توضیح داده شده است.

مطلب فوق اشاره به یسنای 68 فقره 15 کتاب اوستا دارد که به کوشش مرحوم پور داود ترجمه گردیده است.

در نشان تجاری دروتات علامت گل حیات (Flower of Life) که یک علامت باستانی و فرازمینی است نیز وجود دارد، این علامت از 21 دایره تشکیل گردیده است. این علامت در کشورهای باستانی جهان همچون مصر، چین، شیلی و مکزیک به وفور دیده شده که اشاره به آسمانی بودن حیات و الهی بودن آن دارد.

دروتات در دوران باستان هر آنچیزی بود که شاید امروز به آن آب حیات، داروی جاودانگی، مهرگیاه و غیره گفته می شده است.

برند دروتات در سال 1393 با شماره 249740 به ثبت رسمی در اداره علائم تجاری رسیده است و نامی تجاری قانونی و دارای هویت می باشد.

از ابتدا که شرکت ستاره شاخاب قشم به تولید جلبک اسپیرولینا و قرص مکمل خوراکی-دارویی همت ورزید، به شباهت های جلبک اسپیرولینا و مفهوم دروتات نیز بیشتر پی برده و تصمیم بر آن شد، همه آنچه در جهان قابلیت حیات بخشی و تندرستی دادن، بصورت اعجاب انگیز را دارد به همراهان عزیزمان را با این نام تجاری تقدیم نماییم.

دکمه بازگشت به بالا