تحقیقات

کاهش میزان کلسترول بعد از مصرف دروتات اسپیرولینا

پیشگیری از ابتلا به آترواسکلروز ناشی از هایپرکلسترولمی

یک تحقیق مشترک در موسسه علوم زیستی و زیست فناوری کره جنوبی به همراه دانشگاه علوم پزشکی چانگنام و کالج جوسئونگ در رابطه با بررسی اثرات جلبک اسپیرولینا بر کاهش کلسترول خون به نتایج جالبی منجر شد و نتایج آن در مجله J-Stage ژاپن به چاپ رسید.

در این تحقیق که به مدت 12هفته ادامه داشته است، و بر روی موش های سفید نیوزلندی صورت گرفته است، گروه تیمار به مدت 4 هفته با رژیم پر کلسترول تغذیه شده اند و سپس به مدت 8 هفته دیگر با همان رژیم قبلی به دو گروه با 1 درصد و گروه دوم با 5 درصد مکمل جلبک اسپیرولینا در جیره غذایی تقسیم گردیده و طی این مدت تغذیه شدند.

در بررسی های انجام شده مشخص شد که رژیم غذایی همراه با جلبک اسپیرولینا سطح اینتیمای آئورت (Intimal Surface of the Aorta) به میزان 2 تا 48 درصد کاهش می دهد. همچنین سطح تری گلیسیرید و کلسترول تام سرم گروه دریافت کننده مکمل به طور چشمگیری کاهش یافت.

پس از هشت هفته از شروع این رژیم غذایی در گروه های تیمار سطح LDL خون در مقایسه با گروهی که اسپیرولینا در رژیم غذایی خود نداشتند در گروه 1 (با حجم 1 درصد اسپیرولینا در رژیم غذایی) به میزارن 26.4 درصد و در گروه 2 (با حجم 5 درصد اسپیرولینا در رژیم غذایی) 41.2 درصد کاهش یافت. در بررسی های دیگر از هفته دوم الی هشتم سطح HDL نیز در گروه های 1 و 2 به طور چشمگیری از گروه هایی که اسپیرولینا را دریافت نکرده بودند در همین حد فاصل زمانی بود.

این بررسی نتیجه گیری نموده است که مصرف اسپیرولینا می تواند باعث کاهش LDL و افزایش HDL در خون مصرف کننده شود. از این رو مصرف اسپیرولینا به پیشگیری از ابتلا به آترواسکلروز ناشی از هایپرکلسترولمی منجر شود. که این نتیجه می تواند نشان دهنده اثر مصرف ریز جلبک اسپیرولینا در کاهش بیماری های قلبی نیز باشد.

منبع :

https://www.jstage.jst.go.jp/article/jnsv/56/1/56_1_34/_pdf/-char/ja

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا