کرونا ویروس

ویروس هوشمند، تغذیه هوشمند

طبیعت هوشمند است، در واقع همه اجزای طبیعت هوشمند هستند! این قاعده هیچ استنثنایی ندارد و برای فهم آن نیاز به هیچ تلاشی نیست. برای گذار از بحران های طبیعی فقط کافیست با بحران ایجاد نکنیم، هر چند نوع بشر خود را رئیس طبیعت می داند.

کرونا ویروس یک تداخل طبیعی ایجاد شده توسط دست بشر است و جان انسانهایی که حتی ممکن است برنامه سیستماتیک ویرانی طبیعت کمترین اثر را داشته باشند نیز در خطری جدی است.

امروز بحران کرونا ویروس (COVID-19) همه کشورهای جهان را به خود فرو برده است، هنوز ابعاد دقیقی از این بیخردی بشر به دست نیامده و همه روسای طبیعت و نه جمهور منتظر سوت پایان این به قول خودشان بلا هستند، تا بتوانند آمار ویرانی را با عدد و رقم مشخص کنند.

در این مدت طی شده از شروع بحران کرونا، سازمان بهداشت جهانی بعنوان متولی هماهنگی حفاظت از نوع بشر در این مواقع خود دچار بحرانی عظیم و علمی شد. تیم های پزشکی که هیچ کدام از علت و معلول این ماجرا خبری نداشتند نیز به این نادانی بشر دامان زدند و از توصیه به نخوردن و خوردن و پوشیدن و نپوشیدن و رفتن و نرفتن و هزار مقالات علمی راندند. غیر اثر بخشی بسیاری از داروها بر این ویروس و مکانیزم فعالیت آن نیز به اثبات رسید و بسیاری از جانباختگان نیز به صورت غیر عمد قربانی این نا آگاهی متخصصین شدند. البته این نیز واقعا بخشی از طبیعت است!

اما گذشته از همه مقدمات بالا یک سوال جدی وجود دارد و آن هم این است: آیا بدن انسان توانایی مقابله طبیعی در برخورد با کرونا ویروس (COVID-19) را دارد؟

پاسخ این سوال دقیقاً وابستگی کامل به توانایی های دفاعی بدن هر انسان دارد. اگر بدن شما سیستم ایمنی مطلوبی داشته باشد حتماً کرونا ویروس را شکست می دهید.

عوامل اولیه دفاع بدن در مقابل کرونا ویروس چیست؟

اینترفرون ها جزئی از اولین ابزار های دفاعی بدن انسان هستند و بالا بدون میزان اینترفرون در بدن خود یکی از عوامل بالا بردن سطح سیستم ایمنی در بدن ما است.

کدام مواد مغذی طبیعی در رابطه با قدرتمند کردن دفاع بدن در مقابل کرونا ویروس را مصرف کنیم؟

کورکومین : کورکومین یک فلاونوئید در زردچوبه است که به صورت طبیعی با خوردن پودر زرد چوبه برای بدن ما فایده ای نخواهد داشت. بهتر است زرد چوبه را در هنگام طبخ غذا در روغن داغ کنید تا با آزاد شدن این ماده مفید در غذا بدن ما بتواند از آن به خوبی استفاده نماید. در حال حاظر بسیاری از تولید کنندگان مکمل های غذایی با خالص سازی کورکومین، فرآورده هایی همانند قرص، کپسول، نوشیدنی و حتی آدامس را به تولید می رسانند.

ویتامین ث : یکی از مواد مرغوب غذایی که بدن با دریافت آن به مبارزه با بیماری ها می پردازد ویتامین C است. باید متذکر شوم در حال حاظر انواع مختلفی از این نوع ویتامین در بازار موجود است که درحقیقت پوسته اصلی این ویتامین با همان اسید اسکوربیک را دارد و اکثراً به صورت صنعتی تهیه می شوند و بسیاری از آنها فاقد فاکتور های طبیعی چسبیده به ویتامین C هستند. توصیه می کنیم که حتماً از مرکبات تازه، سبزیجات تازه، فلفل تند و جلبک اسپیرولینا برای این ماده استفاده کنید.

کندر : مطالعات اخیر و همزمان با شیوع کرونا ویروس نشان داده است که کندر می تواند با مهار مسیر آنزیم LOX-5 که مخفف 5-lipoxygenase می باشد به کاهش درد های ناشی از التهاب ریه و دستگاه تنفسی منجر شود. کند از قدیم الایام در کشور ما نیز بعنوان یک عامل مقوی ریه شناخته می شده است.

سیر : سیر خواص ضد التهابی، ضد ویروسی و ضد باکتریایی دارد. سیر می تواند در تقویت دستگاه تنفسی و سیستم ایمنی بدن شما بسیار کمک کننده باشد.

قارچ : قارچ ها می توانند با کاهش فاکتور های IL-1B و افزایش IL-R1a می توانند به مهار پاسخ التهابی سیتوکین و که در کرونا ویروس نیز مشابه است مهار کنند.

آغوز : این فراورده لبنی که اولین شیر گاو و گوسفند پس از زائیدن است می تواند در تعدیل سیستم ایمنی بدن و بخشی از سیتوکین های IL-1beta و TNFalpha که در کروناویروس نیز درگیر هستند موثر باشد.هنوز مطالعات جدی و دقیقی در این زمینه اثبات این ادعا را مشخص نکرده ولی این فرآورده می تواند در علائم روده ای و گوارشی کرونا تاثیر گذار باشد، البته نوشیدن این فرآورده هرچه باشد طبیعی و لذیذ است.

جلبک اسپیرولینا : مطالعات زیادی قبلاً نشان داده اند که جلبک اسپیرولینا می تواند در دفاع اولیه بدن با بالا بردن سطح اینترفرون ها (که اولین سد دفاعی بدن هستند) به بالا بردن شدید سطح ایمنی بدن بیانجامد . اینکه اسپیرولینا سطوح اپیتلیال دستگاه تنقسی را مصون می کند خود یکی از عوامل تاثیر این جلبک در مبارزه با کرونا ویروس است.

مطالب بالا برگرفته از پرسش و پاسخ های متداول دانشگاه آریزونا بود که ما فقط مواد غذایی مورد بررسی را در این مقاله منعکس نمودیم. برای اینکه سایر پرسش و پاسخ ها را ببینید به لینک منبع مراجعه نمایید.

منبع :

https://integrativemedicine.arizona.edu/COVID19/FAQ.html

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا