صفحات

جلبک دروتات اسپیرولینا و رژیم غذایی ماه رمضان

ماه رمضان، ماهی که بسیاری از هموطنان ما در آن بیشتر نیازمند توجه به رژیم غذایی خود هستند!

ماه رمضان برای روزه داران با کم بودن میزان مواد مورد نیاز بدن همراه است. روزه داران در دو وعده به میزان زیادی کربوهیدرات را مصرف می کنند. این میزان شاید حتی بیشتر از شش ماه مصرف کربوهیدرات در در سایر ماه ها باشد. کبد در روزه داران به دلیل انباشت مواد غذایی در سحرگاهان به پر کاری دچار می شود.

یک مطالعه بالینی در دانشگاه الازهر مصر(سال 2010) در ماه رمضان بر روی 103 شخص روزه دار در مقایسه با 99 شخص غیر روزه نشان داد که فعالیت های آسیب زای کبدی در روزه داران بیشتر از گروه غیر روزه دار بوده است. این مطالعه نشان داده است روزه داری بدون مراقبت از کبد و دستگاه هاضمه می تواند به دلایلی که به نظر محققین انباشت مواد غذایی، فعالیت روزانه کمتر و فشار بیشتر بر کبد بود به سلامتی روزه داران آسیب جدی وارد نماید.

در مطالعه دیگری که توسط مرکز پزشکی حمد که بر روی روزه داران انجام شده است، گروه هایی از روزه داران را که ممکن است با روزه گرفتن آسیب ببینند مشخص نموده است. این دسته از بیماران در گروه مبتلایان به هپاتیت C ، B و سیروز کبدی ساده و پیشرفته هستند.

یک مطالعه در مالزی بر روی روزه دارنی که در زمان سحر و افطار به مصرف حداقل یک تا دو گرم قرص های جلبک اقدام کرده اند نشان می دهد که اسپیرولینا علاوه بر ثابت نگهداشتن میزان انرژی بدن در تمام طول روزه باعث می شود که بسیاری از چربی های موجود در کبد پس از یکماه حذف شده و کبد از حالت چرب خارج شود.

جلبک دروتات اسپیرولینا علاوه بر ویتامین های گروه B که عبارتند از تیامین (B1) ، ریبوفلاوین (B2) ، نیاسین (B3) ، پیریدوکسین (B6) ، اسیدفولیک (B9) ، سیانوکوبالامین (B12) و بیوتین (B7) سرشار از ویتامین C ویتامین E، ویتامین D، ویتامین K و ویتامین A می باشد که می توانند به عمل سوخت و ساز چربی و مصرف بهتر پروتئین در بدن کمک کند.

همچنین میزان بالای پروتئین در جلبک دروتات اسپیرولینا به پایداری کامل انرژی در بدن منجر می شود و شخص روزه دار می تواند انرژی بیشتری نسبت به زمانی که از این جلبک استفاده نمی کند در خود حس نماید.

یکی دیگر از مزایای جلبک دروتات اسپیرولینا در ماه رمضان، کمک به هضم وعده غذایی سحر و افطار است که به دلیل خواب معمول پس از میل این وعده ها دستگاه گوارش نمی تواند به خوبی غذای میل شده را هضم نموده و همواره این اشخاص به نفخ، خونریزی روده و مسمومیت دچار می شوند.

منبع:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21980772
https://www.hamad.qa/EN/your%20health/Ramadan%20Health/Health%20Information/Pages/liver-patient.aspx
https://biolife.com.my/health-tips/general-health/feel-energetic-during-ramadhan-with-spirulina
https://food.ndtv.com/food-drinks/7-remarkable-benefits-of-spirulina-the-nutritious-blue-green-algae-1672974

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا