سوالات متداول

اسپیرولینا چگونه هضم می شود؟

اسپیرولینا 85 تا 95 درصد در بدن انسان جذب شده و به مصرف می رسد. این یکی از فاکتور های مهم و اولویت دار مصرف ریز جلبک اسپیرولینا است. این میزان جذب در طبیعیت یکی از بالاترین هاست.

مقایسه زمان و میزان (برحسب درصد) جذب شدن اسپیرولینا (خط سبز)، کلرلا با پوسته شکسته شده (خط آبی) و کلرا بدون پوسته شکسته (خط قرمز)

ریز جلبک اسپیرولینا، به دلیل اینکه یک سیانوباکتر است هیچ گونه پوسته سلولی نداشته و محتویات خود را به وسیله یک غشا محافظت می نماید. از این رو زمانی که شما دروتات اسپیرولینا را در دهان خود قرار می دهید غشای خشک شده این ریز جلبک در بزاق دهان حل شده و کلیه محتویات آن در محیط دهان باز شده و به معده می رسد.

یکی از عجیب ترین خصوصیات جلبک اسپیرولینا این است که کل پروتئین، ویتامین ها، مواد معدنی، اسید های چرب مفید و آنتی اکسیدانهای درون خود را به صورت یونیزه شده نگهداری می نماید. این یعنی همه مواد موجود بدون هیچ گونه زحمتی در بدن ما حذب خواهند شد.

جلبک دروتات اسپیرولینا ماهیتی قلیایی دارد، یعنی فاکتور p.H آن در زمان برداشت و خشک کردن تقریباً کمی بیشتر از 11 می باشد. به همین دلیل اولین اقدام پس از مصرف اسپیرولینا در معده کاهش اثرات اسید معده و دستگاه گوارش است.

میزان قلیایی بودن جلبک اسپیرولینا در مقایسه با سایر مواد غذایی

پس از اینکه کل جلبک اسپیرولینا در شیره معده حل شد، و به روده وارد شد کبد شروع به جذب موادی می کند که از اسپیرولینا دریافت می نماید. کبد بدون هیچ گونه مشکلی مواد تفکیک شده را جذب و در بدن توزیع می نماید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا