مقالات

اثر دورتات اسپیرولینا بر سندروم پیش از قاعدگی

چرخه قاعدگی مهمترین نشانۀ عملکرد دستگاه تولید مثل در جنس مؤنث بالغ می باشد، ولی گاهی این پدیده با نشانه ها و علائمی همراه است که آزار دهنده بوده و باعث بروز مشکلات جسمی و روانی براي زنان می شود ولی برای آگاهی بیشتر از اثر اسپیرولینا بر سندروم پیش از قاعدگی این مطلب کوتاه را از دست ندهید.

اثر اسپیرولینا بر سندروم پیش از قاعدگی (PMS)

به این مجموعه علائم جسمانی، روانی و هیجانی که در برخی زنان به صورت دوره اي پیش از قاعدگی رخ داده و با شروع قاعدگی از بین می رود، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) می گویند.علائم آن به 3 دسته جسمی، خلقی و رفتاری تقسیم می شود که شایعترین آنها شامل: درد، تورم اندام ها، نفخ شکم، افسردگی، عصبانیت، گریه و خستگی می باشد.

اسپیرولینا حاوی اسید گاما لینولئیک می باشد که نقش مهمی در درمان سندرم پیش از قاعدگی ایفا می کند.

اسید چرب غیر اشباع گاما لینولئیک اسید (GLA) یک گروه از اسیدهای چرب ضروری است که برای صنایع غذایی و دارویی نقش مهمی دارد و باعث بهبود عملکرد بدن انسان می شود و اثر مثبتی بر روی بیش تر بیماری های مزمن مدرن از جمله سرطان، دیابت، بیماری قلبی، آرتریت، بیماری آلزایمر، و …. دارد.

منبع :

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjqtozd19TYAhXFthQKHV2LDOAQFggoMAA&url=http%3A%2F%2Fijogi.mums.ac.ir%2Farticle_5663_0c34d6354d417ed82a24e8c6b45e9c40.pdf&usg=AOvVaw1P2bcAU-xtB47ErlmI4RUJ
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1083318806002415
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC546077
http://journals.bmsu.ac.ir/jabr/index.php/jabr/article/view/140

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا