مقالات

اثرات جلبک دروتات اسپیرولینا بر کلسترول

چربی های خون به دو گروه کلسترول (چربی بد) و تری گلیسرید ها (چربی خوب) تقسیم می شود. کلسترول یکی از مولکول‌های زیستی و از دسته لیپیدها است. بدن از کلسترول برای کمک به ساخت سلول‏ها و هورمون‏ها استفاده می‏کند. افزایش بیش از حد کلسترول در خون باعث ایجاد پلاک و انسداد مسیر رگ‏ها می‏شود. افزایش میزان پلاک های چربی‏ ، شانس حمله قلبی و سکته قلبی را بالا می‏برد.

  • LDL (لیپو پروتئین با چگالی پایین): به دلیل داشتن خاصیت چسبندگی ، به راحتی به جدار داخلی دیواره‏ی رگ‏ها می‏چسبد و باعث باریک شدن و در نهایت انسداد مجرای داخلی رگ‏ها می‏گردد. از این رو به کلسترول بد معروف است.
  • HDL (لیپوپروتئین با چگالی بالا): به حذف چربی‏ها از بدن با اتصال به آن در جریان خون و حمل آن به کبد برای دفع کمک می‏کند. HDL گاهی کلسترول خوب نامیده می‏شود. افزایش میزان HDL کلسترول ممکن است احتمال ابتلا به بیماری‏های قلبی را کاهش دهد.
  • VLDL (لیپوپروتئین با چگالی خیلی کم): این لیپوپروتئین حاوی مقدار کمی پروتئین است. هدف اصلی VLDL توزیع بیشتر گلیسیرید تولید شده توسط کبد می‏باشد. افزایش میزان VLDL کلسترول می‏تواند باعث تجمع چربی‏ها در شریان‏ها شود و شانس ابتلا به بیماری های قلبی را بالا ببرد.
  • Non-HDL (کلسترول غیر HDL): کلسترول غیر HDL که از تفاضل کلسترول HDL از کلسترول تام بدست می‏آید، اخیرا به عنوان شاخص افزایش خطر بیماری‏های قلبی استفاده می‏شود و گفته می‏شود که پیش‏بینی بهتری از خطر بیماری‏های قلبی عروقی را فراهم می‏آورد.

تری‏گلیسیرید: تری گلیسیرید یک نوع چربی در بدن است که انرژی را در بدن ذخیره کرده و آن را در اختیار عضلات  قرار می‏دهد. میزان  این چربی در خون اندک است. افزایش میزان تری گلیسیرید به همراه افزایش LDL کلسترول شانس ابتلا به بیماری  های قلبی را نسبت به زمانی که فقط میزان LDL بالا باشد، افزایش می‏ دهد.

اثرات جلبک اسپیرولینا بر کلسترول

مشخص شده است که آنتی اکسیدان های طبیعی می توانند هیپرکلسترولمی و تاثیر آن را در بسیاری از افراد مهار کنند.

گزارشات نشان می دهند که اسپیرولینا اثرات مفیدی در برابر بیماری کبد چرب غیر الکلی ، استرس اکسیداتیو، هیپرگلیسمی و هایپر کلسترولمی دارد.

اسپیرولینا به عنوان یک منبع پروتئین، ویتامین ها (به خصوص نوع B12) ، مواد معدنی و ترکیبات آنتی اکسیدانی مانند کاروتنوئید و فایکوسیانین، به عنوان غذا برای انسان استفاده می شود. در مطالعات گذشته نشان داده شده که اسپیرولینا دارای اثرات محافظتی و آنتی اکسیدانی است. علاوه بر این، توجه زیادی به عنوان یک غذای کاربردی به خود جلب کرده و به خاطر خواص تنظیم کننده کلسترول و ظرفیت آنتی اکسیدانی بالای آن، علاقه به اسپیرولینا رو به افزایش است.

اسپیرولینا پتانسیل بالایی در کنترل بیماری های مزمن مانند دیابت ، آرتریت ، کم خونی و سرطان دارد ، مصرف آن بدون عوارض است  و افزودن آن به عنوان مکمل به غذای سالمندان باعث کاهش قابل توجه میزان تری گلیسیرید و کلسترول، فشار خون، بهبود آنتی اکسیدان ها و وضعیت  التهابی می شود.

منبع :

http://dl.kums.ac.ir/handle/Hannan/5886
http://www.scielo.br/scielo.php?pid=S1516-89132008000200022&script=sci_arttext&tlng=pt
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0271531713000596
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0271531716304997

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا