مقالات

اثرات جلبک دروتات اسپیرولینا بر چشم

حس شگفت انگیز بینایی به ما این امکان را می دهد که جهان را در گستره اي از طراحی های شگفت انگیز به نظاره بنشینیم. بینایی در زمره حساس ترین و پیچیده ترین حواس است.  فرایندهاي زیادي باید به صورت همزمان رخ دهد تا ما اتفاقات پیرامون خودمان را ببینیم. اطلاعاتی در مورد اندازه، شکل، رنگ، حرکت و موقعیت شکل در فضا باید جمع آوري، رمزگذاري، ادغام و پردازش شوند. اجراي این فعالیت ها 30 درصد از مغز انسان را به فعالیت وا میدارد ، که این میزان نسبت به سایر حواس پنجگانه بیشتر است.

اثرات جلبک اسپیرولینا بر چشم

سازوکار بینایی با عبور نور از قرنیه آغاز می شود که در حدود سه چهارم عمل وضوح بینایی را انجام می دهد و در مرحله بعد به عدسی چشم می رسد ، که به تنظیم کانونی (فاصله کانونی) می پردازد. مجموع اثر این قسمت ها باعث می شود تا تصویري شفاف از دنیاي بینایی برروي صفحه اي از گیرنده هاي نور (فتورسپتورها) که شبکیه چشم نامیده می شوند ایجاد گردد، در واقع شبکیه چشم بخشی از سیستم عصبی مرکزي است که در پشت چشم هاي ما قرار گرفته است. گیرنده هاي نور، اطلاعات بینایی را به وسیله جذب نور و ارسال سیگنال هاي الکتریکی به دیگر نورون هاي شبکیه براي پردازش اولیه و یکپارچه سازي جمع آوري می کنند. سیگنال ها سپس از طریق عصب بینایی به قسمت هاي دیگر مغز ارسال می شوند که در نهایت، تصویر پردازش شده و ما آن را می بینیم.

زاگزانتین آنتی اکسیدانی مفید برای سلامتی چشم انسان است و خطر ابتلا به آب مروارید و تباهی لکه زرد مربوط به سن را در چشم کاهش می دهد.

اسپیرولینا جلبکی است که حاوی غلظت بالایی از زاگزانتین است.

همچنین بتا کاروتن یکی از آنتی اکسیدان های مهم است که در بدن به ویتامین A تبدیل می شود و برای سالم نگه داشتن چشم و افزایش ایمنی و سلامت عمومی بدن لازم است. میزان بتاکاروتن در اسپیرولینا 10 برابر هویج می باشد و این موضوع باعث شده اسپیرولینا غنی ترین منبع غذایی برای تامین این آنتی اکسیدان تبدیل شود.

منبع :

https://www.cambridge.org/core/journals/british-journal-of-nutrition/article/spirulina-is-an-effective-dietary-source-of-zeaxanthin-to-humans/171B395A6AC440810355D0592E9293D0
https://www.researchgate.net/publication/309209797_A_Review_on_Antioxidant_Properties_of_Spirulina

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا