مقالات

اثرات جلبک دروتات اسپیرولینا بر سرطان

سرطان در نتيجه تقسيم غيرقابل كنترل سلول ها بوجود مي آيـد كه عوامل محيطي و اختلالات ژنتيكي باعث آن می شود.

رشد سریع سلول هاي سرطانی در محل اولیه با مکانیسم تخریب و تهاجم و اشغال فضاي موجود، موجب بروز علائم می شوند و با پیشرفت از طریق خون و دستگاه لنفاوي و درگیري سایر ارگان ها (متاستاز) سبب بروز علایم و نشانه هاي خاص، در عضو درگیر نیز می شود.

در حال حاضر سرطان یکی از علل عمده مرگ و میر در سراسر جهان است. مطالعات نشان می دهد رادیکال های آزاد در بدن با آسیب رساندن به سلول ها و تخریب آن ها منجر به ایجاد بیماری هایی مثل سرطان و پیری زود رس شود.

آنتی اکسیدان ها به بدن برای محافظت در مقابل رادیکال های آزاد کمک می کنند و توانایی خنثی کردن اثر رادیکال های آزاد را دارند.

اسپیرولینا به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدانی و خاصیت ضد التهابی خود توانایی تامین آنتی اکسیدان مورد نیاز بدن را دارد و از بدن در برابر ابتلا به بیماری سرطان محافظت می کند.

بتا کاروتن یکی از آنتی اکسیدان های مهم است که در بدن به ویتامین A تبدیل می شود و برای سالم نگه داشتن چشم و افزایش ایمنی و سلامت عمومی بدن لازم است. میزان بتاکاروتن در اسپیرولینا 10 برابر هویج می باشد و این موضوع باعث شده اسپیرولینا غنی ترین منبع غذایی برای تامین این آنتی اکسیدان تبدیل شود.

موسسه ملی سرطان در آمریکا اعلام کرده مصرف روزانه 6 میلی گرم بتاکاروتن برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به سرطان موثر است که این امر با مصرف روزانه 4 گرم اسپیرولینا در روز امکان پذیر است.

همچنین در صورتی که سیستم ایمنی بدن قوی باشد، بدن توانایی از بین بردن سلول های سرطانی را دارد و اسپیرولینا سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن می باشد که همین امر سبب تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر ابتلا به سرطان می شود.

منبع :

http://www.sid.ir/Fa/Journal/ViewPaper.aspx?id=160808
https://www.researchgate.net/publication/309209797_A_Review_on_Antioxidant_Properties_of_Spirulina
http://link.springer.com/article/10.1007/BF00004024

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا