سوالات متداول

آیا ممکن است جلبک اسپیرولینا حساسیت ایجاد کند؟

حساسیت واکنش سیستم ایمنی بدن در مقابل هر چیزی است که با آن برخورد نزدیک دارد. برای مثال زمانی که ما در معرض گرده افشانی گلها قرار می گیریم سیستم ایمنی افراطی در بعضی از افراد شروع به واکنش های متنوعی از قبیل آبریزش بینی، سوزش و خارش پوست و ریزش اشک می نماید.

حساسیت ها طیف وسیعی از واکنش های بدن ما هستند که در اندازه مشخصی بعنوان عملکرد صحیح بدن و بیش از اندازه ای بعنوان واکنش افراطی در نظر گرفته می شوند.

در مورد همه مواد غذایی ممکن است بعضی از افراد دچار حساسیت در دستگاه گوارش شوند.

بسیاری از مطالعات اثبات کرده اند که جلبک اسپیرولینا جز در موارد نادر زیر، خود یک آنتی هیستامین طبیعی و ضد آلرژی و حساسیت است.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18343939

مصرف ریز جلبک اسپیرولینا بر اساس مطالعات انجام شده در موارد نادری به ایجاد حساسیت منجر می شود که در چند مورد ذیل خلاصه می شوند.

افرادی که توان هضم پروتئین فنیل‌آلانین را به صورت طبیعی ندارند و دچار بیماری فنیل کتونوری هستند.

نکته مهم : افرادی که یک عضو پیوندی دارند و دارو های مهار و سرکوب سیستم ایمنی را مصرف می نمایند. پیوند قرنیه، پروتز و سایر پیوند هایی که نیاز به داروی سرکوبگر ندارند در این دسته قرار نمی گیرند.

افرادی که داروهای متنوعی مصرف می کنند و ممکن است داروهای مصرفی در هنگام مصرف با جلبک اسپیرولینا واکنش حساسیتی ایجاد نمایند.

افرادی که به هر یک از اجزای طبیعی ریز جلبک اسپیرولینا حساس هستند.

برای مشخص کردن اینکه آیا شما به ریز جلبک اسپیرولینا حساسیت دارید می توانید فقط یک قرص جلبک اسپیرولینا را مصرف نمایید و در صورتی که هیچ حساسیتی در خود مشاهده نکردید به مصرف این فرآورده ادامه دهید.

نکته بسیار مهم : واکنش هایی همانند گر گرفتگی و احساس گرمی، یا حالت تهوع به خاطر بوی ریز جلبک اسپیرولینا حساسیت به حساب نمی آیند و بهتر است شما نحوه مصرف فرآورده جلبک اسپیرولینا را تغییر داده و یا آن را با سایر غذا هایی که خودتان دوست دارید ترکیب نموده و میل فرمایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا