سوالات متداول

آیا اسپیرولینا سیستم ایمنی را قدرتمند می کند؟

شواهد علمی زیادی مبنی بر افزایش سیستم ایمنی بدن پس از مصرف جلبک دروتات اسپیرولینا موجود است. این شواهد که بر مستندات مطالعات علمی بالینی استوار است دلایل متعددی دلالت دارد که مهمترین دلایل را در زیر بیان می کنیم.

فعالیت سیستم ایمنی بدن بر اندام ها، سلول ها و ملکولهای پروتئین تکیه دارد و این دستگاه عریض و طویل برای فعالیت به تغذیه از منابع غذایی خارجی نیازمند است.

مصرف ریز جلبک اسپیرولینا به توسعه راحت تر و سریعتر سلولهای گلبول سفید دستگاه ایمنی بدن منجر می شود. اسپیرولینا به مدیریت هیستامین و توسعه توان ماکروفاژ ها را در مقابله با عوامل خارجی کمک بسیاری می نماید. همچنین ریزجلبک اسپیرولینا می تواند پاسخ آنتی بادی ها و بدن را برای حذف سلولهای آلوده و سرطانی کمک نماید.

علاوه بر این مواد مغذی موجود در جلبک دروتات اسپیرولینا می تواند بعنوان یک منبع آماده مصرف برای سیستم ایمنی بدن باشد. پروتئین موجود در اسپیرولینا همه اسید آمینه های ضروری و غیر ضروری بدن را که شما برای ساخت شناساگرها، نشانگذارها و حامل های سیستم ایمنی بدن بدان نیاز دارید در خود دارد.

همچنین سیستم ایمنی بدن نیازمند تعدادی از ویتامین ها برای ساخت سلولهای گلبول سفید که ریز جلبک اسپیرولینا منبعی مطمعن از ویتامین هاست.

البته مواد معدنی ریز جلبک اسپیرولینا نیز نقش مهمی در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن دارد. این مواد معدنی در ساخت ملکولهای جدید سیستم ایمنی و همچنین تقسیم سلولهای ایمنی و حفظ تعادل بدن در فاز دفاعی حیاتی هستند.

مصرف اسپیرولینا می تواند منجر به مهار اینترلوکین (Interleukin) و کنترل تومورهای سرطانی منجر می شود.

جلبک اسپیرولینا سرشار از انواع اینترفرون های طبیعی می باشد و می تواند به افزایش سطح اینترفرون گاما (Interferon-γ) در بدن کمک کند که این فاکتور خود مهار کننده قوی در مقابله با بیماری هاست.

به صورت پیش فرض با افزایش سطح اینترفرون ها در بدن، سیستم ایمنی بدن به حالت آماده باش کامل در آمده و هر موجود خارجی و دشمنی را به شدت سرکوب می کند.

توصیه اکید برای بیماران خود ایمنی مصرف جلبک اسپیرولینا به صورت تشخیص حساسیت و تحت کنترل است.

منبع :

https://health.ucdavis.edu/health-news/newsroom/uc-davis-study-shows-spirulina-boosts-immune-system/2000/12

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا